SÜT DİŞİ DOLGUSU

Süt dişlerinin tedavisinde flor salınımı yapabilen ve süt dişi yapısına uygun olan, diş renginde ya da farklı renk seçenekleri (pembe, mor, yeşil, sarı, turuncu, mavi vb.) bulunan kompomer ya da cam iyonomer dolgular uygulanmaktadır.

DAİMİ DİŞ DOLGUSU

Daimi dişlerin tedavisinde diş renginde, daimi diş yapısına uygun kompozit dolgu maddeleri uygulanabildiği gibi tedavinin şekline bağlı olarak gümüş renginde amalgam dolgular da uygulanabilmektedir.

SÜT DİŞİ KANAL TEDAVİSİ

Dişte mevcut olan çürükler, frez ve el aletleri kullanılarak tamamen temizlenmektedir. Ardından pulpa dokusu endodontik aletler yardımıyla tamamen çıkarılmakta ve dişte mevcut bulunan kanallara pansuman solüsyonlari ile gerekli görülen sayıda pansuman yapılmaktadır.

DAİMİ DİŞ KANAL TEDAVİSİ

Kanal tedavisi sırasında, dişte mevcut olan çürükler, frez ve el aletleri kullanılarak tamamen temizlenmektedir. Ardından enfekte olmuş pulpa dokusu endodontik aletler yardımıyla tamamen çıkarılmakta ve dişte mevcut bulunan kanallara pansuman solüsyonlari ile gerekli görülen sayıda pansuman yapılmaktadır.

FLORİD UYGULAMALARI

Doğada eser bir element olarak bulunan florun amacı dişin en sert ve dış tabakası olan mineyi güçlendirerek çürüğe karşı dirençli hale getirmektir.

DİŞTAŞI TEMİZLİĞİ

Diştaşı, diş hekimi tarafından el aleti ya da ultrasonik aletlerle detartraj yapılarak uzaklaştırılmaktadır. Bu tedavi birkaç seans sürebilmektedir.