Dt. Esra ALPARSLAN, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokulu Büyük Kolej’de, hazırlık, ortaokul ve lise öğrenimlerini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. 2000 yılında ailesinin rehberliği üzerine okumaya başladığı endüstri mühendisliği bölümünü 2. senesinde bırakmış ve tekrar üniversite sınavına girmiştir. 2002 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmış ve lisans eğitimine başlamıştır. 2007 yılında lisans eğitimini tamamlayarak diş hekimi unvanı almıştır.

Mezuniyetinden sonra bir süre Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Pedodonti (çocuk) Bölümü’nde çalışmıştır. 2008 – 2009 yılları arasında Ankara Kızılay’da bulunan özel bir ortodonti polikliniğinde, 2009 – 2014 yılları arasında ise Sokullu’da bulunan özel bir poliklinikte mesul müdür ve diş hekimi olarak görev yapmıştır.

Mesleğime tutkuyla bağlı olduğunu belirten Dt. Esra ALPARSLAN, ortodonti (tel tedavisi) ve endodonti (kanal tedavisi) alanları başta olmak üzere diş hekimliği pratiğine yönelik her konuda başarılı olarak hizmet vermektedir. Cerrahi işlemlerle ilgili olarak da Ankara Üniversitesi Çene Cerrahisi’nde doktora yapmış olan kardeşi ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi evli ve bir kız çocuk annesidir.

Dt. Esra ALPARSLAN, 2015 başı itibariyle Çankaya’da bulunan özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.